Menu

Logowanie dla członków KIPHGaleria

Osoby Online

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 
Aktualności

8 KONGRES INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Kongres Firm RodzinnychW imieniu Krajowej Izby Gospodarczej zachęcamy do udziału w 8 Kongresie Innowacyjnej Gospodarki #KIG8.

Gościem specjalnym będzie Jeremy Rifkin - amerykański ekonomista i teoretyk społeczny, autor 20 książkowych bestsellerów poświęconych temu, w jaki sposób zmiany w technologii i nauce wpływają na gospodarkę, siłę roboczą, społeczeństwo i środowisko. KIG chce aby tegoroczny Kongres był wydarzeniem, które wpisze się w kurs na redefinicje, zainspiruje uczestników do przemyślenia zachodzących zmian.

Dlatego 8. Kongres Innowacyjnej Gospodarki odbędzie się pod hasłem INFINITE INSPIRATION i będzie poświęcony trzem kluczowym obszarom, których przemiany dotykają najmocniej.

>>>Więcej informacji.

>>>Rejestracja.


 

INSTYTUT DOBRYCH PRAKTYK BIZNESOWYCH DOŁĄCZYŁ DO GRONA PRZEDSIĘBIORCÓW ZRZESZONYCH W KIPH

Witamy IDPB

Z satysfakcją informujemy, że do grona przedsiębiorców zrzeszonych w KIPH dołączył Instytut Dobrych Praktyk Biznesowych.

Instytut Dobrych Praktyk Biznesowych to przede wszystkim usługi wspierające rozwój przedsiębiorstw świadczone przez znakomitego doradcę biznesowego p. Marcina Zarębskiego. Działalność firmy to efektywne szkolenia, profesjonalne doradztwo i usługi dla biznesu. To również nieszablonowe podejście do działań marketingowych oparte na identyfikowaniu i komunikowaniu wartości reprezentowanych przez firmy. Współpraca z Instytutem zapewni firmie rozwój oraz wyniesie ją na wyższy poziom.

Zachęcamy do korzystania z usług IDPB oraz polubienia profilu na fb.

>>>Profil firmy na fb.


 

WRZEŚNIOWE SPOTKANIE Z CYKLU KULTURALNIE O BIZNESIE JUŻ ZA NAMI

KoB - Uslugi Rozwojowe

28 wrzenia br. we Foyer Bałtyckiego Teatru Dramatycznego odbyło się pierwsze po przerwie wakacyjnej spotkanie z cyklu „Kulturalnie o Biznesie”. Podczas spotkania nasi goście mieli okazję dowiedzieć się o wszystkiego na temat organizacyjnych i formalnych wymogów skorzystania z dofinansowanych usług rozwojowych. Spotkanie organizowane było przy współpracy z KARR S.A. – regionalnym operatorem Bazy Usług Rozwojowych, której pracownicy chętnie udzielali informacji nt. realizowanego projektu. Więcej o projekcie.

Za część artystyczną dziękujemy Panu Lucjanowi Sowińskiemu Członkowi Rady KIPH, który dźwiękami swojego akordeonu wprawił naszych gości w znamienity nastrój.

Podczas spotkania mieliśmy również przyjemność oficjalnie powitać w naszych szeregach nowe firmy:

 • air-transfer.pl sp. z o.o. – reprezentowaną przez p. Michała Chmiela i p. Roberta Szemro.
 • Indahouse.pl – reprezentowaną przez p. Annę i Krzysztofa Rożnowskich.
 • Instytut Dobrych Praktyk Biznesowych – reprezentowany przez p. Marcina Zarębskiego.
 • Internet Multimedia f-ski.pl – reprezentowaną przez p. Mirosława Filiczkowskiego i p. Krzysztofa Meyera.
 • LEO Sp. z o.o. – reprezentowaną przez p. Arkadiusza Klimczaka.
 • Spektrum - Centrum Szkoleń i Rozwoju Kadr - reprezentowaną przez p. Przemysława Chojnowskiego.
 • VERTAX Sp. z o.o. – reprezentowaną przez p. Krzysztofa Sulewskiego i p. Damiana Żelaznego.

O zdrowy poczęstunek dla ciała i smaczny dla podniebienia zadbała firma Eat4fit. Za zdjęcia dziękujemy niezawodnemu p. Marcinowi Torbińskiemu. A tymczasem już teraz zapraszamy Państwa na kolejne spotkanie, które odbędzie się pod koniec października. O szczegółach poinformujemy Państwa tradycyjnie drogą mailową oraz naszymi kanałami informacyjnymi.

Bo warto być w Izbie!

>>>Galeria.


 

AIR-TRANSFER.PL SP. Z O.O. NOWYM CZŁONKIEM KIPH

Witamy air-transfer.pl

Z dumą informujemy, że firma Air-Transfer.pl Sp. z o.o. została nowym Członkiem Izby.

Firma specjalizuje się w transporcie, a konkretnie w przewozie osób. W swojej ofercie posiada dowozy na lotniska, transport międzymiastowy, business taxi, wynajem busa z kierowcą i wiele innych, indywidualnie dopasowanych ofert do potrzeb swojego klienta.

Zachęcamy do korzystania z usług air-transfer.pl, zapoznania się z ofertą firmy na stronie www oraz polubienia i śledzenia fanpage na facebook’u.

>>>Strona www.

>>>Profil fb.


 

WITAMY W IZBIE INTERNET MULTIMEDIA F-SKI.PL ANETTA FILICZKOWSKA

Z radością informujemy, że Internet Multimedia f-ski.pl Anetta Filiczkowska wstąpiła w poczet Członków KIPH.

Firma specjalizuje się w reklamie począwszy od domen internetowych, po tworzenie stron, ale także social media i sklepy internetowe. Firma oferuje również usługi fotograficzne takie jak m.in. zdjęcia produktowe, zdjęcia reklamowe, zdjęcia z drona czy filmy reklamowe. Dla Internet Multimedia f-ski.pl nie ma rzeczy niemożliwych do realizacji.

Zachęcamy do korzystania z oferty i usług firmy, zapoznania się ze stroną www.f-ski.pl oraz polubienia i śledzenia fanpage na facebook’u.

>>>Strona www.

>>>Profil fb.


 

KOMPENDIUM WIEDZY O BAZIE USŁUG ROZWOJOWYCH

KoB Kompendium wiedzy o BUR

Termin i miejsce: 28.09.2017 r. o godz. 1300 – Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie.

Mamy przyjemność zaprosić wszystkich przedsiębiorców na wrześniowe spotkanie z cyklu „Kulturalnie o Biznesie”. Będzie ono współorganizowane z Usługi Rozwojowe KARR S.A. – regionalnym Operatorem Usług Rozwojowych. Na spotkaniu dyskutować będziemy o projekcie „Usługi rozwojowe dla przedsiębiorców i pracowników przedsiębiorstw dostępnych w ramach Bazy Usług Rozwojowych”.

Zaproszenie kierujemy w szczególności do:

 • firm MŚP które chcą skorzystać z dofinansowanych (do 80%) usług rozwojowych,
 • firm z regionu, których usługi znajdują się w bazie Bazie Usług Rozwojowych,
 • firm szkoleniowych planujących zarejestrować swoje usługi rozwojowe w BUR.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Prosimy o potwierdzanie uczestnictwa na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

>>>Wydarzenie fb.


 

SPOTKANIE Z EKPERTAMI DLA DZIAŁÓW KSIĘGOWOŚCI – „ZMIANY W USTAWACH O PODATKU DOCHODOWYM OD OSÓB PRAWNYCH I O PODATKU DOCHODOWYM OD OSÓB FIZYCZNYCH”

Termin i miejsce: 26.09.2017 r. w godz. 1030-1330 – Urząd Miejski w Koszalinie, sala 300.

W imieniu W imieniu organizatora Miasta Koszalin oraz Deloitte zapraszamy wszystkich w szczególności pracowników działów księgowych na spotkanie z ekspertami, którzy omówią zagadnienia dotyczące zmian w ustawach o podatku dochodowym od osób prawnych i o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Szkolenie jest bezpłatne po uprzedniej rejestracji na adres na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub telefonicznie 94 348 88 77 do 22 września br.

>>>Program spotkania.


 

UWAGA! ZMIANA MIEJSCA SZKOLENIA.

PRZELACZ SIE NA INNOWACJE!

Informujemy, że szkolenie nt. Finansowych i prawnych podstaw bezpiecznego rozwoju innowacji w firmie odbędzie się w sali szkoleniowej KIPH, Plac Wolności 2-3.

Osoby, które jeszcze nie zgłosiły swojego udziału zapraszamy do rejestracji na: www.innowacjekoszalin.evenea.pl


 

WITAMY W IZBIE BIURO NIERUCHOMOŚCI INDAHOUSE.PL

Witamy Indahouse

Z radością informujemy, że Biuro Nieruchomości Indahouse.pl wstąpiło w szereg Członków KIPH.

Indahouse.pl powstało z pasji do wykonywanego przez zespół trojga specjalistówr rynku nieruchomości zawodu. Firma oferuje szeroki wachlarz usług związany z rynkiem nieruchomości m.in. pośrednictwo w obrocie nieruchomości, w kupnie i sprzedaży nieruchomości, działalność edukacyjna z zakresu obrotu nieruchomościami. W swojej ofercie posiada zarówno mieszkania, domy jak i również różnego rodzaju działki budowlane.

Zapraszamy do zapoznania się ze stroną www.indahouse.pl, korzystania z usług i ofert oraz polubienia fanpage na facebook’u.

>>>Strona www.

>>>Profil fb.


 

INTERNETOWY NIEZBĘDNIK PRZEDSIĘBIORCY, CZYLI 9 NARZĘDZI, KTÓRE PRZYDADZĄ SIĘ TWOJEJ FIRMIE!

Termin i miejsce: 20.09.2017 r. w godz. 1400-1600 – Urząd Miejski w Koszalinie, sala nr 300, Rynek Staromiejski 6-7, Koszalin. Spotkanie bezpłatne, wymagana rejestracja.

KIPH jest partnerem tego wydarzenia.

W imieniu Zachodniopomorskiego Związku Przedsiębiorców i Pracodawców wraz z Biurem Pełnomocnika Prezydenta ds. Inwestorów Kluczowych i Zatrudnienia zachęcamy do udziału w spotkaniu "Internetowy niezbędnik przedsiębiorcy, czyli 9 narzędzi, które przydadzą się Twojej firmie!" - bezpłatne spotkanie dla przedsiębiorców w ramach inicjatywy "Internetowe Rewolucje dla Firm".

W trakcie spotkania zaprezentowane zostaną przydatne narzędzia, z których Doradcy "Internetowych Rewolucji dla Firm" korzystają na co dzień. Zajęcia będą posiadać formę interaktywnych wykładów, podczas których prowadzący omówią poszczególne narzędzia na przykładach z sali, dzięki czemu przedsiębiorcy zyskają wiedzę umożliwiającą późniejsze samodzielne wykorzystanie prezentowanych rozwiązań.

Ostatnie 15 minut spotkania przeznaczone zostanie na pytania od uczestników, a po zakończeniu zajęć przewidziany będzie czas na networking oraz bezpośrednie rozmowy z Doradcami "Internetowych Rewolucji dla Firm".

>>>Darmowa rejestracja.


 

TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W KOSZALIŃSKIM ODDZIALE ZUS

Informujemy, że dziś (tj. 11 września) rozpoczął się w koszalińskim oddziale ZUS Tydzień Przedsiębiorczości. Na przedsiębiorców czekają bezpłatne szkolenia m.in.

 • 11 września – Szkolenie „Pakiet nowego przedsiębiorcy (rozpoczynającego prowadzenie działalności gospodarczej)”.
 • 12 września – Szkolenie „Świadczenia krótkoterminowe z systemu ubezpieczenia społecznego, wypłata i rozliczanie w ciężar składek na ubezpieczenia społeczne”
 • 13 września – Szkolenie „ABC przedsiębiorcy”
 • 14 września – Szkolenie „e-Składka nowy wymiar rozliczeń”
 • 15 września – Szkolenie „Zwolnienia lekarskie od 1 stycznia 2018 r. (e-ZLA)”

Wszystkie szkolenia odbędą się o godzinie 1000 w Oddziale ZUS w Koszalinie przy ul. Fałata 30.

>>>Szczegóły.


 

DARMOWE SZKOLENIE: „PRZEŁĄCZ SIĘ NA INNOWACJE! FINANSOWE I PRAWNE PODSTAWY BEZPIECZNEGO ROZWOJU INNOWACJI W FIRMIE.”

PRZELACZ SIE NA INNOWACJE!

Termin i miejsce: 20.09.2017 r. o godz. 10:00 – City Box Koszalin, Rynek Staromiejski 14. Wymagana rejestracja.

Koszalińska Izba Przemysłowo-Handlowa wraz z partnerem Ellipsis Sp. z o.o. ma przyjemność zaprosić Państwa na darmowe szkolenie „Przełącz się na innowacje! Finansowe i prawne podstawy bezpiecznego rozwoju innowacji w firmie”. Szkolenie poprowadzą zaproszeni eksperci z Ellipsis Sp. z o.o. od których dowiedzą się Państwo m.in.:

 • Jak zdobyć 1.500.000 złotych bezzwrotnej dotacji na innowacyjny produkt lub usługę.
 • Jakie są podstawowe zasady finansowania innowacji ze środków publicznych.
 • Jak przygotować się do procesu finansowania innowacji w firmie.
 • Jak uniknąć najczęściej popełnianych błędów w procesie pozyskiwania i rozliczania dotacji na innowacje.
 • Jak uniknąć prawno-podatkowych pułapek w działalności innowacyjnej.
 • Jak wykorzystać nakłady na prace badawczo-rozwojowe w procesie optymalizacji podatkowej.

Korzyści płynące ze spotkania:

 • Zainspirujemy Państwa do wdrożenia w Waszej firmie innowacyjnych towarów lub usług.
 • Przekażemy Państwu praktyczną wiedzę umożliwiającą sfinansowanie wdrożenia innowacyjnych towarów lub usług oraz minimalizowanie ryzyka związanego z wdrożeniem innowacji.
 • Przekażemy materiały szkoleniowe umożliwiające utrwalanie i poszerzanie praktycznej wiedzy o zarządzaniu potencjałem innowacyjności firmy.

Nie czekaj, zarejestruj się dziś ponieważ ilość miejsc jest ograniczona. ZAPRASZAMY.

>>>Darmowa rejestracja.


 

3 EDYCJA KONKURSU „FIRMA NA START”

Nabór zgłoszeń: do 4 października 2017 r.

Firma na start3

KIPH jest partnerem konkursu.

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji Konkursu „Firma na Start”. Zadaniem uczestnika Konkursu jest napisanie biznesplanu dotyczącego własnego pomysłu na działalność gospodarczą w Koszalinie, prezentującego rozwój przedsiębiorstwa od podstaw i zawierającego prognozę jego działalności. Zwycięzcami Konkursu zostają uczestnicy, którzy przedstawią najciekawszy, możliwy do realizacji biznesplan konkretnego przedsięwzięcia. Konkurs organizowany jest w dwóch odrębnych kategoriach:

 • Kategoria I: osoby fizyczne w wieku 18 - 35 lat - studenci, absolwenci lub inne osoby chcące założyć własną firmę;
 • Kategoria II: uczniowie koszalińskich szkół ponadgimnazjalnych.

Konkurs realizowany jest w trzech w 3 etapach:

 • Pierwszy etap Konkursu przeprowadzony zostanie w terminie 05.09-10.10.2017 r. i obejmował będzie nabór zgłoszeń (do 04.10.2017) oraz ocenę formalną formularzy zgłoszeniowych.
 • Drugi etap Konkursu przeprowadzony zostanie w terminie 10.10.-15.11.2017 r. i obejmował będzie przeprowadzenie obowiązkowych szkoleń oraz złożenie przez Uczestników gotowych biznesplanów.
 • Etap trzeci Konkursu przeprowadzony zostanie w terminie 16.11.-20.12.2017 r. i obejmował będzie ocenę formalną i merytoryczną zgłoszonych biznesplanów, prezentację swoich pomysłów przez uczestników oraz wybór przez Kapitułę Konkursową najlepszego biznesplanu w każdej Kategorii.

Nagroda główna dla Zwycięzcy Kategorii I. 20.000 PLN brutto. Zwycięzcami Konkursu zostają uczestnicy, którzy przedstawią najciekawszy, możliwy do realizacji biznesplan konkretnego przedsięwzięcia.

>>>Więcej.


 

INTEGRACYJNE IZBOWE ZAWODY STRZELECKIE

Zawody strzeleckie

Termin i miejsce: 16.09.2017 - Strzelnica Unia Koszalin, ul. Szczecińska 25A. Opłata wpisowa 120,00 zł.

Sekcja Marketingu i PR Koszalińskiej Izby Przemysłowo Handlowej zaprasza wszystkich członków KIPH na integracyjną Izbową imprezę strzelecką. Podczas spotkania odbędą się zawody strzeleckie, których zwycięzca uhonorowany będzie pucharem. Będziemy strzelać z następujących rodzajów broni: Glock 17 kal. 9 mm, rewolwer Arminius kal. 0,38”, strzelba gładkolufowa.

Sympatyczną atmosferę dopełnią specjały z grilla oraz piwo sponsorowane przez Brok (oczywiście po zawodach). Zainteresowanych wzięciem udziału prosimy o potwierdzenie uczestnictwa na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 723-899-272.


 

LEO SP. Z O.O. NOWYM CZŁONKIEM KIPH

LEO

Z olbrzymią radością informujemy, że Firma LEO Sp. z o.o. wstąpiła w poczet Członków KIPH.

Marka LEO powstała z myślą o ludziach ceniących jakość i wysoki poziom obsługi. W branży akcesoriów do telefonów klasy średniej i premium LEO jest dziś liderem w Polsce. W ofercie firmy można znaleźć wszystko czego nasz telefon, smartfon, tablet czy nawigacja potrzebuje począwszy od akcesoriów, po aktualizację oprogramowania czy sam serwis. Z Firmą Leo Sp. z o.o. nasze urządzenie może zyskać nowe oblicze i niesamowity image. LEO jest również tegorocznym laureatem Srebrnego Denara w Kategorii Przedsiębiorstwa Małe.

Zachęcamy do zapoznania się z bogatym asortymentem nowej firmy Członkowskiej na stronie www, polubienia profili na fb oraz lektury wywiadu z właścicielem firmy na łamach Bałtyckiego Portalu Informacyjnego baltic.info.pl

>>>Strona www.

>>>Wywiad.

>>>LEO Galeria Emka.

>>>LeoSklep24.pl

>>>LEO Siedziba Główna.


 

PO SPOTKANIU NT. WSPARCIA KOOPERACJI PRZEDSIĘBIORSTW.

spotkanie - rynki

29 sierpnia br. przy współpracy z Firmą Konsultingową Quadrivium Anna Kalinowska odbyło się spotkanie nt. Działania 1.15 Wsparcie kooperacji przedsiębiorstw. Mieliśmy okazję gościć przedstawicieli firm, które są zainteresowane ekspansją na rynki zagraniczne. Dzięki temu konkursowi ogłoszonemu przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego będą mogli skorzystać z dofinansowania sięgającego 150 tys zł. Dla Członków KIPH, którzy z różnych względów nie mogli uczestniczyć w spotkaniu, a również chcieliby skorzystać z dofinansowania, w dzisiejszym biuletynie informacyjnym przekazaliśmy materiały z tego spotkania osobiście opracowane przez prowadzącą spotkanie p. Annę Kalinowską.


 

WITAMY W IZBIE VERTAX SP. Z O.O.

Witamy Vertax

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w szeregi KIPH wstąpiła firma Vertax Sp. z o.o.

Spółka zajmuje się profesjonalnymi usługami doradczymi dla przedsiębiorców. W swojej ofercie Vertax Sp. z o.o. posiada usługi księgowo-kadrowe oraz kadrowe, szkolenia w zakresie podatku od towarów i usług, podatków dochodowych, kontroli podatkowej oraz przepisów proceduralnych, doradztwo radcy prawnego oraz doradcy podatkowego, a także doradztwo podmiotów udzielających pożyczek, kredytów, leasingów i ubezpieczeń. Założycielami firmy są Panowie Krzysztof Sulewski oraz Damian Żelazny, którzy doświadczenie nabywali jako pracownicy Urzędu Skarbowego.

Zachęcamy do zapoznania się z szeroką ofertą naszej nowej firmy członkowskiej, korzystania z jej usług, odwiedzenia strony internetowej www.vertax.pl oraz do lektury wywiadu z właścicielami, który ukazał się na łamach Bałtyckiego Portalu Informacyjnego baltic.info.pl

>>>Strona www.

>>>Wywiad z właścicielami.


 

KONFERENCJA TECHNICZNA „AUTOMATYZACJA I BEZPIECZEŃSTWO W ZAKŁADACH PRODUKCYJNYCH”.

Automatyzacja_Banner

Termin i miejsce: 28 września 2017 r. - Radisson Blu Hotel Szczecin, plac Rodła 10,Szczecin.

KIPH jest Patronem Honorowym.

W imieniu organizatora Axon Media Group s.c. wszystkich przedstawicieli zakładów produkcyjnych (działy produkcji, badań i rozwoju, utrzymania ruchu, jakości oraz członków zarządów i właścicieli firm) jak i wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w konferencji technicznej „Automatyzacja i bezpieczeństwo w zakładach produkcyjnych”.

Dynamicznie rozwijający się przemysł oraz rosnąca konkurencja wymusza wprowadzanie coraz nowocześniejszych, bezpieczniejszych i niezawodnych rozwiązań w zakresie produkcji, przec co elementarną już częścią optymalizacji produkcji stała się automatyzacja. Odpowiednio dobrane rozwiązania oraz maszyny wpływają nie tylko na zwiększenie efektywności firmy, ale również na podniesienie bezpieczeństwa procesów oraz ludzi. Uczestnictwo w wydarzeniu zapewni Państwu konsultację z praktykami, a także możliwość zapoznania się i przetestowania najnowszych rozwiązań. To również szansa na nawiązanie wartościowych kontaktów i wymianę doświadczeń zarówno z samymi uczestnikami, jak i zaproszonymi gośćmi.

>>>Harmonogram konferencji.

>>>Strona www konferencji.


 

NOWE RYNKI, NOWE MOŻLIWOŚCI – SPOTKANIE INFORMACYJNE DZIAŁANIA 1.15 WSPARCIE KOOPERACJI PRZEDSIĘBIORSTW

Spotkanie Dzialanie 1.15

Koszalińska Izba Przemysłowo-Handlowa wraz z Firmą Konsultingową Quadrivium zachęcają do udziału w spotkaniu informacyjnym nt. ogłoszonego konkursu przez Urząd Marszałkowski: Działanie 1.15 Wsparcie kooperacji przedsiębiorstw. Konkurs jest ciekawy, ponieważ dopuszcza finansowanie usług doradczych związanych z poszukiwaniem partnerów zagranicznych, budowanie strategii marketingowej lub strategii wejścia na rynek nowego produktu (w tym udział w targach zagranicznych jako wystawca bądź zwiedzający, dojazdy, noclegi, materiały promocyjne). Dofinansowanie jest wysokie, bo pokrywa do 85% kosztów kwalifikujących się do objęcia wsparciem. Jedna firma może otrzymać do 150.000 zł.

>>>Rejestracja.


 

MARINA MIELNO Z WIDOKIEM NA JEZIORO ZATRUDNI RECEPCJONISTKĘ/RECEPCJONISTĘ

recepcja ogloszenie


 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 5 z 15
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama


KIPH Koszalinska Izba Przemyslowo-Handlowa designeg by Arte Tendence