Menu

Logowanie dla członków KIPHGaleria

Osoby Online

Naszą witrynę przegląda teraz 162 gości 
Kulturalnie o Biznesie

IDEA KULTURALNIE O BIZNESIE

 

Odbywające się w niecodziennej formule spotkania z cyklu „Kulturalnie o Biznesie” na stałe zagościły w kalendarzu Koszalińskiej Izby Przemysłowo – Handlowej. Comiesięcznie przyciągają zarówno przedsiębiorców zrzeszonych jak i nie zrzeszonych w Izbie. Podstawową grupą adresatów są przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą na terenie miasta i gminy Koszalin, bez względu na wielkość, formę i przedmiot prowadzonej działalności. Szerszą grupę odbiorców stanowi społeczność Miasta Koszalina i regionu koszalińskiego, władze i urzędnicy wszystkich szczebli, organizacje biznesowe oraz media.

 

Podczas spotkań odbywających się w koszalińskich instytucjach kultury ( dotychczasowe spotkania odbywały się głównie we foyer Bałtyckiego Teatru Dramatycznego), zebrani goście mają okazję, w przyjaznej atmosferze, zgłębiać istotne dla prowadzonych przez siebie działalności, tematy. Jednym z założonych efektów tych spotkań, jest poprawa komunikacji wewnątrz firm, ale także komunikacji zewnętrznej na różnych płaszczyznach. Aby zwrócić uwagę na ten aspekt życia gospodarczego, organizację spotkań zaplanowano w instytucjach kultury, które swoje podstawowe zadania realizują właśnie poprzez komunikację z odbiorcą.

 

Głównym celem „Kulturalnie o Biznesie” jest pobudzanie rozwoju firm w naszym w regionie. Pomimo powszechnego dostępu do informacji, a wręcz zalewania nimi każdej dziedziny życia, przedsiębiorcom wciąż brakuje rzetelnej wiedzy biznesowej. Ograniczenia czasowe, nadmiar informacji, brak merytorycznego przygotowania, powodują, że szczególnie mikro- i małe firmy mają problem z interpretacją przepisów prawa oraz z uwiarygodnieniem pozyskiwanych informacji. Stąd też spotkania bezpośrednie, umożliwiające zadanie pytań kompetentnym i starannie dobranym osobom. Każde wydarzenie poświęcone jest jednemu zagadnieniu np. zmianom przepisów, problemom z rozliczaniem podatków, bezpieczeństwu w firmach, ale również zagadnieniom z zakresu szeroko pojętego rozwoju społecznego i osobistego. Gośćmi spotkań są wybitni doradcy, wzorowi przedsiębiorcy, sportowcy, artyści, przedstawiciele samorządów i administracji.

 

Aby osiągnąć przyjazną i kreatywną atmosferę, informacyjny charakter spotkań zrównoważony jest każdorazowo występem artystycznym lub innym wydarzeniem z obszaru sztuki i kultury. Tradycyjnie też w trakcie każdego spotkania serwowany jest nietuzinkowy, zdrowy poczęstunek.

 

Dzięki takiej, a nie innej formie tych spotkań, podczas ich trwania zrodziła się już niejedna relacja biznesowa, owocująca dalszą efektywną współpracą.

 


 

SŁAWOMIR ŻŁOBIŃSKI PRACOWNIKIEM LUTEGO – RELACJA Z KOB

Kob - Strategia Marki relacja

23 lutego br. w gościnnych wnętrzach Bałtyckiego Teatru Dramatycznego odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Kulturalnie o Biznesie. Tematem spotkania była strategia marki. Tradycyjnie na początku spotkania powitaliśmy nowych Członków w Izbie wręczają certyfikaty przynależności do KIPH:

  • p. Katarzynie Hatłas z firmy Ajkan Szkolenia.
  • p. Marcinowi Torbińskiemu z firmy Agencja Reklamowo-Fotograficzna Marcin Torbiński.

 

Podczas spotkania rozstrzygnięty został również konkurs „Pracownik Miesiąca”. Tym razem wybieraliśmy pracownika z działu marketingu. Pracownikiem Miesiąca Lutego został p. Sławomir Żłobiński z firmy Gazopol. Dziękujemy sponsorom Park Caffe, Teatr Variete Muza oraz Centrum Rekreacji FORMA za ufundowanie upominków dla zwycięzcy. W części kulturalnej gospodyni spotkania p. Magda Muszyńska zainicjowała Klub Dobrej Książki oraz uczennice Zespołu Szkół Plastycznych zaprezentowały swoje dzieła, które podczas trwania spotkania stworzyły.

 

Kolejne spotkanie już pod koniec marca. Oczywiście wszystkie informacje pojawią się na naszej stronie, naszym fanpage oraz tradycyjnie drogą mailową. Tymczasem prezentujemy kilka zdjęć ze spotkania i zachęcamy do obejrzenia.

 

>>>Zdjęcia.

 


 

REWOLUCJA CYFROWA W BIZNESIE SZANSĄ NA ROZWÓJ ORAZ KONKURS PRACOWNIK MIESIĄCA

 

Pracownik miesiaca - styczen

 

26 stycznia br we Foyer Bałtyckiego Teatru Dramatycznego odbyło się pierwsze spotkanie w 2017 toku z cyklu Kulturalnie o Biznesie. Tematem przewodnim spotkania była „Rewolucja cyfrowa w biznesie – szansa na rozwój”. W części inauguracyjnej powitaliśmy nowego Członka naszej Izby Kancelarię Podatkową Constans. Właścicielka firmy p. Bożena Pawłowska odebrała certyfikat przynależności do Izby z rąk Dyrektora Zarządu KIPH p. Piotra Huzara. Podczas spotkania również rozpoczęliśmy nowy projekt "Pracownik Miesiąca".

 

Pracownikiem miesiąca w styczniu został Pan Tomasz Pelech - pracownik firmy Business Software. Dziękujemy firmom Teatr Variete Muza, Park Caffe, Centrum Rekreacji FORMA za ufundowanie nagród dla laureata..

 

Następne spotkanie z cyklu Kulturalnie o Biznesie już w lutym. Tym razem nagrodzimy pracownika z branży marketingowej. Zachęcamy do wysyłania formularzy zgłoszeniowych na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 

Zapraszamy do oglądnięcia krótkiego reportażu nt. ostatniego spotkania "Kulturalnie o Biznesie" na antenie naszej koszalińskiej TV MAX oraz zdjęć ze spotkania w wykonaniu p. Mariusza Czajkowskiego.

 

>>>Zdjęcia.

>>>Relacja TV MAX.

 


 

RELACJA ZE SPOTKANIA Z CYKLU KULTURALNIE O BIZNESIE W SIANOWIE

 

KoB - Sianow

 

17 listopada odbyło się spotkanie o tematyce „Obwodnicy Koszalina i Sianowa – szanse i zagrożenia”. Pierwszy raz gościliśmy tym razem w Sianowie, dzięki uprzejmości Centrum Kultury w Sianowie, Burmistrza Miasta i Gminy Sianów p. Macieja Berlickiego. W tym niecodziennym i wyjątkowym miejscu udało nam się zgromadzić reprezentantów biznesu zarówno z Koszalina jak i Sianowa. Gościliśmy również p. Waldemara Miśko – Burmistrza Karlina oraz p. Grażynę Wiater – Wiceburmistrz Bobolic. Tradycyjnie przywitaliśmy nowego Członka Seka S.A. Oddział w Koszalinie reprezentowaną przez Kierownika Oddziału p. Mariusza Gościńskiego, posłuchaliśmy utalentowanej sekcji warsztatowo wokalnej Centrum Kultury w Sianowie – podopieczne p. Małgorzaty Orłowskiej. Na spotkaniu dyskusja tyczyła się na temat wpływu aktualnie powstającej obwodnicy Koszalina i Sianowa na lokalną przedsiębiorczość. Zapoznaliśmy się również z ofertą Gminy Sianów, którą przedstawił sam Burmistrz Miasta i Gminy Sianów p. Maciej Berlicki. Tymczasem prezentujemy Państwu galerię ze spotkania i zapraszamy na kolejne spotkania.

 

>>>Galeria zdjęć.

>>>Wypowiedź gości na antenie Radio Plus.

 


 

OBWODNICA KOSZALINA I SIANOWA – SZANSE I ZAGROŻENIA. ZAPRASZAMY NA KULTURALNIE O BIZNESIE.

 

KoB - listopad

 

Termin i miejsce: 17.11.2016 r. o godz. 1300 - Centrum Kultury w Sianowie, ul. Plac pod Lipami 9, Sianów.

 

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Kulturalnie o biznesie". Na najbliższym spotkaniu dyskutować będziemy o wpływie aktualnie powstającej obwodnicy Koszalina i Sianowa na lokalną przedsiębiorczość. Oczywistym jest, że lepiej skomunikowany region to szansa na szybszy jego rozwój. Należy mieć jednak na uwadze, że przeniesienie ciągów komunikacyjnych stwarza realne zagrożenie dla biznesów które się przy nich znajdują. Jakie nowe szanse da nam tak długo wyczekiwana obwodnica? Co powinniśmy zrobić aby jej powstanie wykorzystać optymalnie dla Regionu? Jaki mamy pomysł aby miejsca dawnych ciągów komunikacyjnych nadal tętniły życiem? Nad tymi zagadnieniami zastanowimy się wspólnie podczas najbliższego spotkania.

 

>>>Wydarzenie.

 


 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 4
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama


KIPH Koszalinska Izba Przemyslowo-Handlowa designeg by Arte Tendence