Od 30 lat wspieramy Przedsiębiorców

 

                     


                    „Od 30 lat wspieramy Przedsiębiorców

   


            „Od 30 lat wspieramy Przedsiębiorców


  Informujemy, że wraz z pozostałymi organizacjami reprezentującymi przedsiębiorców z regionu Pomorza Środkowego w dniu 24.04.2020 skierowaliśmy do Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego apel o wsparcie przedsiębiorców w trakcie procesu odmrażania gospodarki.

   

  Treść dokumentu:

  Moment „odmrażania” gospodarki jest coraz bliższy. Dla przedsiębiorców walczących o przetrwanie sprawny powrót do normalnego funkcjonowania jest w chwili obecnej sprawą pilną i kluczową. Dlatego też w imieniu organizacji gospodarczych z terenu Pomorza Środkowego zwracamy się z prośbą o podjęcie wszelkich możliwych działań mających na celu wspomożenie przedsiębiorców w tych procesach.

  Apelujemy o niezwłoczne podjęcie najistotniejszych dla nas następujących działań.:

  • Opracowanie i zakomunikowanie „mapy drogowej” odmrożenia poszczególnych gałęzi gospodarki. Kluczowe dla nas są przewidywane daty poszczególnych działań. Bez tych informacji wszelkie działania prowadzone mogą być w oparciu o domysły, a biznes na domysłach opierać się nie powinien.
  • Natychmiastowe zdjęcie ograniczeń i ustalenie wzorcowych procedur obsługi klientów przez małe firmy usługowe (np. kosmetyczki, fryzjerzy, małe punkty gastronomiczne, usługi branży budowlano-remontowej, warsztaty samochodowe, małe sklepy różnych branż, małe przedsiębiorstwa turystyczne). Istotne jest aby procedury te były przejrzyste i łatwe do wdrożenia. Obiekty te już w chwili obecnej są w stanie bezpiecznie przyjmować klientów w ograniczonym zakresie.
  • Zapewnienie opieki dzieciom, szczególnie tym najmłodszym. Powrót dzieci do przedszkoli i szkół, w szczególności podstawowych pozwoli fizycznie wrócić ich rodzicom do firm. Rozruch przedsiębiorstw będzie dla wszystkich okresem wytężonej pracy, dlatego też należy zapewnić aby pracownicy mogli się w pełni zaangażować w swoje obowiązki służbowe.
  • Zawieszenie na czas pandemii planowych kontroli ze strony takich służb jak PIP, US, ZUS, Pozwoli to przedsiębiorcom skupić się tylko i wyłącznie na działaniach obecnie najważniejszych.
  • Czasowe zawieszenie przez instytucje rządowe oraz instytucje rynku finansowego, działań windykacyjnych wobec przedsiębiorców. Być może przez takie działanie część firm nie upadnie albo nie zmniejszy zatrudnienia.

  Jednocześnie zwracamy szczególną uwagę Pana Premiera na fakt, że tylko proste i szybkie procedury są gwarantem skutecznej pomocy przedsiębiorcom. Prosimy mieć to na uwadze podczas swoich działań.

   

  Wysłany dokument:

   

  Otrzymana Odpowiedź:

   

  Koszalińska Izba Przemysłowo-Handlowa

  ul. Zwycięstwa 126

  75-614 Koszalin

  tel. 94 3488645

  tel./fax 94 3423103

  adres e-mail: kiph@kiph.com.pl

  Prezes Zarządu - Piotr Huzar

  tel. 609 695 797

  Działalność KIPH

  Głównym zadaniem Koszalińskiej Izby Przemysłowo-Handlowej jest "...reprezentowanie interesów skupionych w niej podmiotów gospodarczych w zakresie ich działalności wytwórczej, handlowej, budowlanej lub usługowej wobec organów państwowych i samorządowych i innych instytucji oraz organizacji..."

  Dojazd

  © 2018 KIPH Koszalinska Izba Przemyslowo-Handlowa

  Projektowanie i tworzenie stron internetowych Koszalin