W dniu 10 lipca br. odbyło się spotkanie przedstawicieli Rady Koszalińskiej Izby Przemysłowo Handlowej z p. Pawłem Szefernakerem - Posłem na Sejm, Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Celem spotkania było zaprezentowanie obecnej sytuacji koszalińskich przedsiębiorców w kontekście trudności związanych z legalizacją zatrudnienia obcokrajowców.
Od czasu zlikwidowania możliwości wydawania decyzji w przedmiotowym zakresie przez koszalińską Delegaturę Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie do Izby napływają sygnały od przedsiębiorców o znacznych utrudnieniach i dużej czasochłonności uzyskania pozwoleń, które w chwili obecnej są wydawane w Szczecinie. Na spotkaniu przedyskutowano możliwości usprawnienia tego procesu.

Pan Poseł Paweł Szefernaker wysłuchał argumentacji przedsiębiorców, zaprezentował zgromadzonym planowane i już wdrażane zmiany systemowe mające na celu usprawnienie omawianego obszaru. W wyniku spotkania postanowiono również o wspólnej organizacji spotkania online większej grupy przedsiębiorców z osobą odpowiedzialną w ministerstwie za przygotowanie w.w. zmian i związanych z tym procedur.

Termin ww. spotkania uzgodniono na czwartek 5 sierpnia o godzinie 13.30

W spotkaniu udział wezmą:

  • p. Jarosław Szajner - Szef Urzędu do Spraw Cudzoziemców
  • p. Paweł Szefernaker - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji

Podczas spotkania omówione zostaną planowane zmiany systemowe mające usprawnić proces wydawania pozwoleń na pobyt i pracę cudzoziemców.
Udział w spotkaniu to informacje „z pierwszej ręki” oraz możliwość zadawania pytań osobom kompetentnym w ww. zakresie.

Wszystkich zainteresowanych udziałem prosimy o kontakt z biurem KIPH pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Koszalińska Izba Przemysłowo-Handlowa

ul. Zwycięstwa 126

75-614 Koszalin

tel. 94 3488645

tel./fax 94 3423103

adres e-mail: kiph@kiph.com.pl

Prezes Zarządu - Piotr Huzar

tel. 609 695 797

Działalność KIPH

Głównym zadaniem Koszalińskiej Izby Przemysłowo-Handlowej jest "...reprezentowanie interesów skupionych w niej podmiotów gospodarczych w zakresie ich działalności wytwórczej, handlowej, budowlanej lub usługowej wobec organów państwowych i samorządowych i innych instytucji oraz organizacji..."

Dojazd

© 2018 KIPH Koszalinska Izba Przemyslowo-Handlowa

Projektowanie i tworzenie stron internetowych Koszalin